Říjen 2008

About Fall Out Boy

7. října 2008 v 14:16 | Suzi |  Fall Out Boy
Členové:
Patrick Stump - kytara, zpěv
Peter Wentz - basa, vokály
Joe Trohman - kytara
Andy Hurley - bicí

Diskografie:
Fall Out Boy's Evening Out With Your Girl (2002)

Take This To Your Grave (2003)
From Under The Cork Tree (2005)

Infinity on high (2007)

Historie:
2002-2004 Začátky
Prvně vydala tato skupina v roce 2002 Split EPu nahrávací firmy Uprising Records. Zanedlouho v roce 2003vydala své debutové album nazvané Fall Out Boy's Evening Out With Your Girlfriend opět u stejného labelu.
Během tohoto období kapela koncertovala v Chicagu a na jeho předměstích. Po vydání prvního alba natočili také první videoklip a to k písni Dead on Arrival, kde se nechali zastřelit. Tento klip poté pustili pouze pár lidem.
Bubeník Andy Hurley se ke kapele připojil až po vydání první desky a také ještě v roce 2003 stihli vydat už své druhé album, které neslo název Take This to Your Grave a vydali jej u nezávislého labelu Fueled by Ramen.
Vydali také pár písní, jednalo se o Grand Theft Autumn/Where Is Your Boy a Saturday, které ze hrály už i v rádiích. Album obdrželo zlatou desku. Na toto album navázalo další EP album a DVD nazvané My Heart Will Always Be the B-sides to My Tongue. Byla to také poslední deska vydána u neznámé nahrávací společnosti.V roce 2003 totiž podepsala skupina svou nahrávací smlouvu sIsland Records.
2005-2006 From Under the Cork Tree
V roce 2005 byla stabilita kapely narušena jelikož basista Peter Wentzse pokusil o sebevraždu a předávkoval se utišujícími léky. Později pro časopis Rolling Stone řekl, že byl fascinován sebevraždami Iana Curtise a Elliota Smithe. "Bylo těžké přemýšlet o tom a pochopit to, nemohu to nějak vysvětlit, jsem prostě narušený. Byl jsme zmatené dítě. Cítil jsme se jako Peter Wentz, ale vůbec jsem se jako Peter Wentz nechoval".
Píseň 7 Minutes in Heaven (Sedm minut v nebi) je právě o Petrově pokusu o sebevraždu.
3. května 2005 vydali Fall Out Boy své třetí album nazvané From Under the Cork Tree, které debutovalo v USA na devátém místě a v prvním týdnu se jej prodalo přes 70,000 kusů a později obdrželi dvakrát platinovou desku.
První singl z alba Sugar, We're Goin' Down se dokonce umístil na osmém místě Billboard Hot 100 a v hitparádě MTV TRL se dokonce dostal na místo nejvyšší.
Kapela obdržela i nominaci na Grammy Awards jako nejlepší nový umělec.
2007 Infinity on High
Poslední vydané album Fall Out Boy dostalo název Infinity on High a vyšlo 6. února 2007. Albu předcházel veleúspěšný singl This Ain't Scene, It's an Arm Race, který poprvé předvedli v roce 2006 na American Music Awards. Videoklip měl pak premiéru 19. prosince 2006.

Na novém album Fall Out Boy spolupracovali i s Timbalandem.
Deska debutovala na prvním místě americké hitparády a jen v prvním týdnu se jí prodalo přes 260,000 kusů. Singl This Aint Scene, Its an Arm Race dosáhla v USA i veVelké Britániina druhé místo, přičemž na Britských ostrovech to bylo doposud nejlepší umístění kapely v kariéře.
18. dubna 2007se kapela vydává na turné, které skončí 11. června 2007. Fall Out Boy také přislíbili účast na charitativním koncertu Live Earth, který bude7. července 2007.